Menu Zamknij

Zmiana godzin startu dla Elity

Nieuchronnie, dzień po dniu, zbliżamy się do kolejnej edycji Piekła Czantorii. To, co najważniejsze wiedzą wszyscy: będzie trudno! Ale akurat to wszystkich cieszy i w końcu po to do nas przyjeżdżacie.

Baczni obserwatorzy zapewne już zauważyli, że zmianie uległa godzina do której liczony jest limit. Zamiast 15:00, jak było do tej pory, jest 14:00 [więcej].

Dlaczego? Przede wszystkim chcemy uniknąć problemów ze zjazdem z mety. Myślimy, że jest to również dobre rozwiązanie dla osób, które mimo przekroczenia limitu czasu będą chciały ukończyć zawody.

Podzielimy zawodników startujących na najdłuższym dystansie na dwie grupy: elitę i pozostałych, nazwijmy ich aspirującymi do elity. Elita wystartuje później niż aspirujący.

Dlaczego? Zazwyczaj zwycięzca docierał na metę grubo przed otwarciem kolejki. Liczymy się z trudnymi warunkami pogodowymi i brakiem możliwości zwiezienia z górnej stacji Kolei Linowej „Czantoria” pierwszych zawodników. Teraz, będzie to łatwiejsze.

Godziny startów:

  • Przepieron 71K: 19:00 aspirujący i 22:00 elita. Podział w oparciu o punktację ITRA i ewentualny własny wybór zawodnika.
  • Pieron: 1:30 (bez zmian).
  • Bestyja: 7:00 (również bez zmian).

Ekipa Beskidzkiej 160